Contact Us
Sales Engineer: Susan Chang
WhatsApp/WeChat: +86 13991372145
Website: https://www.uav-ir.com
| Bands Supported | 900MHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 1km~10km |
| Directional Finding Precision | ≤1° |
| Positioning Distance | 1km~10km |
| Positioning Precision | ≤10m |
| Simultaneous Detection | ≥20 drones |
| Simultaneous Trajectories Tracking | ≥10 drones |
| Refresh Time | ≤2S |
| Working Time | ≥12h |
| Main Box Size | 470mm×357mm×176mm |
| Main Box Weight | About 13kg |
| Protection Class | IP66 |