| Power Output | 37dbm |
|---|---|
| Power Supply | Built-in 24V, 8A Battery (120 Minutes Continuous Operation) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Name | Drone Jamming Device |
|---|---|
| Detection Range | Packet Analysis: >3km* Digital Video Transmission: >3km* Analog Video Transmission: ≥3km* Digital Remote Control: ≥1km |
| Strategy Support | Automatic Mode, Manual Mode |
| Power Consumption | <1500W |
| Power Supply | AC 220V |
| Name | Drone Detection Device |
|---|---|
| Identification Types | Supports Mainstream Drones Such As DJI, Autel, Hubsan, As Well As FPV Racing Drones And DIY Drones |
| Detection Range | ≥10 Km For Mainstream Drones, ≥2 Km For FPV Drones |
| Battery Life | ≥6 Hours (main Unit) |
| Positioning Accuracy | ≤10 M |
| Net Weight | 7.0kg |
|---|---|
| Dimensions | 238mm (width) × 60mm (height) × 395mm (length) |
| Power Supply | AC Adapter (AC220V-DC12V) |
| Shielding Radius | 5-50 Meters @ -75dBm (dependent On Local Signal Strength) |
| Color | Black |
| Name | Drone Jammer Gun |
|---|---|
| Output Power | 37dbm |
| Power Supply | Built-in Battery 24V, 8A (120 Minutes Full Power Operation) |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Name | Drone Jammer |
|---|---|
| Direction | Omnidirectional 360 Degree |
| Main Unit Size | 280×180×90mm (excluding Antennas) |
| Antenna Length | 500mm |
| Environment Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Name | GPS Spoofer |
|---|---|
| Interference Mode | Fixed Frequency Interference, Write Frequency Interference |
| Interference Band | Fixed Frequency Interference: 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Distance Of Interference | >1km* |
| Working Temperature | -20°℃~+60℃ |
| Weight | 15 Kg |
|---|---|
| Size (L×W×H) | 320×120×430 Mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Jamming Range | 20-120 Meters (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Detection Distance | ≥10km (depends On Working Conditions) |
|---|---|
| Direction Finding Accuracy | ≤±3° |
| Jamming Distance | ≥3km (depends On Working Conditions) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Power Source | Battery |