| Name | Drone Anti Jammer Device |
|---|---|
| Frequency Range | 2400-2500MHz | 5150-5350MHz/5725-5850MHz |
| Input Trigger Power | Min:3dBm Max:23dBm | Min:3dBm Max:23dBm |
| Current Supply | 3.2A@Pout 43dBm 16.8V | 3.2A@Pout 43dBm 16.8V |
| Storage Temperature | 40ºC~+150ºC |
| Name | Drone Signal Blockers |
|---|---|
| Host Weight | 2kg |
| Working Environment | -30°C To 60°C |
| Battery Quantity | 2 Units |
| Total Output Power | 30W |
| Frequency Range | 2400-2500MHz | 5150-5850MHz |
|---|---|
| Max Output Power | 40dBm(10W) | 40dBm(10W) |
| Antenna Gain | 15dB±1 | 18dB±1 |
| Battery Capacity | 8000mAh |
| Shell Size | 230*146*39(mm) |
| Operating Temperature | -10°C To +55°C |
|---|---|
| Power Supply | AC110-240V, DC 28V |
| Energy Consumption | 150W |
| Dimensions | 220×110×146mm |
| Weight | 5.5kg |
| Size | 820×300×80mm |
|---|---|
| Weight | 6.45kg |
| Effective Range | 2000-2500 Meters (depends On Real Environment) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
|---|---|
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Gain | 45/50dB,50dB,45dB |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Power Output | 37dbm |
|---|---|
| Power Supply | Built-in 24V, 8A Battery (120 Minutes Continuous Operation) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Name | Drone Detection Equipment |
|---|---|
| Detection Frequency Band | 100MHz-6GHz |
| Detection Radius | 1.5-2km (urban Environment) / 2-3km (open Space Environment) |
| Response Time | 3-5 Seconds |
| Orientation Range | 1-2km (urban Environment) / 2-3km (open Space Environment) |
| Type | 4G Signal Booster |
|---|---|
| Coverage Area | 500-1000 Sqm |
| Frequency | 1800MHz |
| Output Power | 23dBm |
| Gain | 70dB |
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
|---|---|
| Power Consumption | 240W |
| Unit Weight | 4.3kg (Packing Weight: 11kg) |
| Dimensions | 680 × 300 × 70mm |
| Antenna | 10dBi Gain Panel Antenna |