| Name | Drone Signal Blockers |
|---|---|
| Host Weight | 2kg |
| Working Environment | -30°C To 60°C |
| Battery Quantity | 2 Units |
| Total Output Power | 30W |
| Name | Portable Anti Drone Jammer |
|---|---|
| Device Color | Green |
| Operating Temperature | -20℃ To 65℃ |
| Working Current | 4-5A |
| Battery Capacity | 32000mAh |
| Power Consumption | 600W |
|---|---|
| Weight | 21Kg |
| Dimensions | 385×307×180mm |
| Operating Temperature | -20ºC To +65ºC |
| Jamming Range | 500m To 2000m (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Weight | 4.3KG (Product), 7KG (Packed) |
|---|---|
| Dimensions | 660×290×50mm |
| Directional Panel Antenna | 8dBi |
| Working Temperature | -20°C To +55°C |
| Power Supply | AC220V/DC24V |
| Power Supply | Internal Battery: 24V, 3500mAh; Or External Battery |
|---|---|
| Battery Life | 45-70 Minutes |
| Power Consumption | 55W |
| Panel Antenna | 10dBi Gain |
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Jamming Range | 400-1000 Meters |
|---|---|
| Power Supply | AC110 Or 220-240V / DC 27V |
| Dimensions | 560 X 235 X 95mm |
| Weight | 11Kg |
| Total Output Power | 150W |
| Name | GPS Signal Blockers |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Humidity | 30%-95% |
| Weight | 15 Kg |
| Jamming Range | 20-120 Meters (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Name | Drone Jammer |
|---|---|
| Power Supply | AC100-240V |
| Working Time | 40 Minutes |
| Weight | 1.2 Kg |
| Dimension | 145 X 95 X 45mm |
| Size | 820×300×80mm |
|---|---|
| Weight | 6.45kg |
| Effective Range | 2000-2500 Meters (depends On Real Environment) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |