| Frequency Range | 1420-1470MHz |
|---|---|
| Operating Voltage | 12-20V |
| Input Trigger Power | Min: 3dBm Max: 27dBm |
| Current Supply | 1.8A@Pout 35dBm 12V |
| Shell Size | 117*58*16(mm) |
| Frequency Range | 1420-1470MHz |
|---|---|
| Operating Voltage | 12-20V |
| Maximum Output Power (P1dB) | 43dBm (20W) |
| Current Supply | 1.8A@Pout 35dBm 12V |
| Operating Temperature | -30°C To +70°C |
| Name | Anti FPV Module RF Power Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Frequency | 700-6000MHz |
| Operating Voltage | 24-32V |
| Power | 80W |
| Name | Wide Band Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Frequency Range | 4000-4900 MHz |
| Output Power | 80W |
| Working Voltage | 24-28V |
| Name | Wifi Signal Amplifier |
|---|---|
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Power Supply | 5V~16V/2A DC |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Type | 4G Signal Booster |
|---|---|
| Coverage Area | 500-1000 Sqm |
| Frequency | 1800MHz |
| Output Power | 23dBm |
| Gain | 70dB |
| Name | Wifi Signal Repeater |
|---|---|
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
| Input Power | 0~20 DBm |
| Transmit Gain | 15-18dB |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Name | Anti Drone Module |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 50W |
| Working Frequency | 720-1020MHz |
| Working Voltage | 24-28V |
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
|---|---|
| Input Power | 0~20 DBm |
| Transmit Gain | 15-18dB |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Noise Figure | ≤3.5 DB Typical |
| Frequency Range | 2400-2500MHz | 5150-5850MHz |
|---|---|
| Max Output Power | 40dBm(10W) | 40dBm(10W) |
| Antenna Gain | 15dB±1 | 18dB±1 |
| Battery Capacity | 8000mAh |
| Shell Size | 230*146*39(mm) |