| Dimensions | 740×510×350mm (excluding Antenna) |
|---|---|
| Net Weight | 70kg |
| Working Temperature | -30 To 60°C |
| Shielding Radius | 300-1000 Meters At -75dBm |
| Warranty | One Year From Delivery Date |
| Battery | 27V 56Ah |
|---|---|
| Dimensions | 630×500×350mm (excluding Antenna) |
| Power Supply | AC Adapter 50 To 60Hz, (AC110 Or 240V-DC27V) |
| Net Weight | 50kg |
| Total Power | 400W |
| Name | Drone Detection Systems |
|---|---|
| Detection And Identification Of Drone Types | DJI Series Drones, FPVs, Xiaomi, Yuneec, Hubsan, Powervision, Tello Drones Etc. |
| Detection Frequency Band | 900MHz,1.2GHz,1.4GHz, 2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection And Positioning Distance | 1~10km |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Name | GPS Signal Blockers |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To +55°C |
| Humidity | 30%-95% |
| Weight | 15 Kg |
| Jamming Range | 20-120 Meters (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Name | Drone Signal Blockers |
|---|---|
| Host Weight | 2kg |
| Working Environment | -30°C To 60°C |
| Battery Quantity | 2 Units |
| Total Output Power | 30W |
| Name | Portable Anti Drone Jammer |
|---|---|
| Device Color | Green |
| Operating Temperature | -20℃ To 65℃ |
| Working Current | 4-5A |
| Battery Capacity | 32000mAh |
| Warranty | One Year From Delivery Date |
|---|---|
| Power Supply | 50 To 60Hz, 100 To 240V AC, With AC Adapter |
| Type | Jammer Equipment,Portable .,Case,One Key Return Control Drone Back To Ground Or Starting Point,Gps Tracker |
| Color | Black,Standard Black |
| Condition | New |
| Power Consumption | 600W |
|---|---|
| Weight | 21Kg |
| Dimensions | 385×307×180mm |
| Operating Temperature | -20ºC To +65ºC |
| Jamming Range | 500m To 2000m (depending On Mobile Network Signal Density) |
| Jamming Range | 400-1000 Meters |
|---|---|
| Power Supply | AC110 Or 220-240V / DC 27V |
| Dimensions | 560 X 235 X 95mm |
| Weight | 11Kg |
| Total Output Power | 150W |
| Jamming Radius | 2-3 Kilometers |
|---|---|
| Power Consumption | 300W |
| Main Unit Weight | 22Kg |
| Dimensions | 446×316×150mm |
| Humidity Range | 30%-95% |