| Frequency | 5.8GHz and 2.4GHz, 3 Bands (1W per band, Total 3W) |
|---|---|
| Power Supply | Built-in Battery 5200mAH, AC100-240V |
| Jamming Range | Radius up to 1-15 meters (does not affect cell phone frequencies) |
| Weight | 0.7Kg |
| Dimensions | 80 x 40 x 185mm |
| Working Time | 180 minutes with Ni-MH 5200mAH battery |
| Additional Features | Supports use while charging and powered by car cigarette charger |
| Warranty | 1 year |