| Parameter | Specification |
|---|---|
| Operating Frequencies | 1. GPS/L1 C/A (1575.42 MHz) 2. BeiDou/B1 (1561.098 MHz) 3. GLONASS/L1 (1602 MHz) 4. GPS/L2 C/A (1227.6 MHz) 5. GPS/L5 (1176.45 MHz) 6. BeiDou/B1C (1575.42 MHz) 7. BeiDou/B2I (1207.14 MHz) 8. BeiDou/B2A (1176.45 MHz) 9. BeiDou/B3I (1268.52 MHz) 10. GNSS/L2 (1246 MHz) 11. Galileo/E1 (1575.42 MHz) 12. Galileo/E5a (1176.45 MHz) 13. Galileo/E5b (1207.14 MHz) |
| Control Mode | Directional drone deterrence with output power −70 dBm to +20 dBm |
| Power Adjustment | 1 dB step increments |
| Effective Range | > 20-30KM (line-of-sight) |
| Multi-Target Handling | Controls > 10 drones simultaneously |
| Spoofing Coverage Angle | Horizontal 0-360°, Vertical −90° to +90° |
| Interference Modes | Forced landing, drive-away, yaw deviation, no-fly-zone enforcement |
| Continuous Operation | 24 hours |
| System Weight | Approx. 18.5 kg |
| Startup Time | ~3 minutes |
| Operating Temperature | −40°C to +70°C |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz |
| Protection Rating | IP66 |
| Positioning System | Integrated GNSS receiver |
| Intrusion Response Time | < 10 seconds |
| Sensing Range | < 20 km |
| Communication Protocol | UDP protocol |