| Shielding Range | Radius 100-700 meters (-75dBm, depending on base station distance in open field) |
| Transmission Power | Integrated Equipment ≥200W, each channel ≥25W |
| Jammed Signal Types | 2.4G, 4.8G, GPS |
| 1100-1200MHz | 1520-1550MHz |
| 1200-1300MHz | 1550-1580MHz |
| 900-930MHz | 5.8G WIFI: 5725-5850MHz |
| 2.4G WIFI: 2400-2450MHz | 2.4G WIFI: 2450-2500MHz |
| Component | Length (mm) | Width (mm) | Height (mm) | Remarks |
|---|---|---|---|---|
| Host | 556 | 455 | 266 | Protrusions excluded |
| Antenna | 375 | Φ29 | - | - |
| Total Weight | 60kg |
| Ambient Temperature | -10℃ to +50℃ |
| Relative Humidity | ≤80% |
| Power Consumption | ≤360W |
| Power Input | AC 100-240V, DC 24V |
| Battery | 24V, 33AH, built-in standby battery provides 90-120 minutes operation |
| Antenna Parameters | Omni antennas, gain: 4-5dBi |
| Switch Control | Manual |
| Equipment Chassis | Metallic Paint |