| Channel Type | Output Port | Frequency Range |
|---|---|---|
| Type A | GSM900 | 925-960MHz |
| DCS1800 | 1805-1880MHz | |
| GPS | 1570-1580MHz | |
| Type B | GSM900 | 925-960MHz |
| DCS1800 | 1805-1880MHz | |
| Wi-Fi 2.4G | 2400-2500MHz | |
| Type C | GSM900 | 925-960MHz |
| DCS1800 | 1805-1880MHz | |
| 3G | 2110-2170MHz |
| Power Supply | Rechargeable Li-battery |
| Dimensions | 90*50*15mm (length*width*height) |
| Net Weight | 0.32kg |
| Gross Weight | 0.56kg |
| Total Power | 0.5W |
| Shielding Radius | 5-10 meters (depending on signal strength) |
| Continuous Operation | Approximately 2 hours |
| Warranty | One year from delivery date |