| Name | Anti Drone Systems |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Detection Range | 1-3km |
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Origin | China |
| Name | Drone Signal Jammer |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Function | Detection+Tracking+Jamming |
| Origin | China |
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Name | Anti Drone Detection System |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| DF Accuracy | 10° (following) ≤3° (hovering) |
|---|---|
| Real-time Detection Capacity | ≥ 30 Drones |
| Weight | 15kg |
| Power Consumption | 15W |
| Frequency Band Support | 30MHz - 6GHz |
| Name | Drone Detection Device |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 M²) |
| Detection Speed | 0.5 M/s ~ 45 M/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Power Consumption | ≤ 200W |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 100MHz~6GHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |