| Working Frequency Band | C-Band |
| Pedestrian Detection Range | 3km |
| Vehicle Detection Range | 5km |
| Work System | Phased array system (azimuth phase sweep)/pulse Doppler |
| Effective Detection Range | 100m ~ 3km (pedestrian); 100m ~ 5km (vehicle) |
| Azimuth Coverage | ≥ 90° |
| Elevation Coverage | ≥ 9° |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 30m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤ 1.0° |
| Distance Accuracy | ≤ 10m |
| Data Rate | ≥ 2Hz |
| Data Interface | RJ45/1 channel 100 Gigabit Ethernet |
| Power Consumption | ≤ 60W |
| Power Input | AC220V ~ 240V |
| Working Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Weight | ≤ 5.5kg |