| Parameter | Specification |
|---|---|
| Working Frequency | 700-6000MHz |
| In-band Fluctuation | ≤2.0dB |
| Out-of-band Spurious | 9kHz~1GHz: ≤-36dBm/30kHz 1GHz~12.75GHz: ≤-30dBm/30KHz |
| Input VSWR | ≤1.5 |
| Gain Temperature Stability | ≤±1.5dB |
| Working Voltage | DC+28V |
| Working Current | ≤1.8A |
| Power Supply Monitoring Interface | Power supply: power line Red: power positive, black: power negative |
| Output RF Port | SMA |
| Dimensions | 117.1*25.6*16mm |
| Working Temperature | -20°C to +55°C |
| Power Options | 10W, 20W, 30W, 40W, 50W, 100W, custom |