| Model | U-UDJ04 |
|---|---|
| Frequencies | 900MHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.8GHz |
| Total Output Power | 30W |
| Beam Width | 30° |
| Jamming Distance | Minimum 1.3km |
| Features | Return, Forced Landing |
| Battery Working Time | More than 1 hour |
| Battery Quantity | 2 units |
| Battery Capacity | Maximum 80Wh |
| Host Weight | 2kg |
| Host Size | Less than 600mm |
| Working Environment | -30°C to 60°C |
| Electrostatic Discharge Immunity | Complies with GB/T 17626.2 medium severity level 3 |
| Protection Level | IP66 |
| Impact Resistance | 3 meters drop resistance (equipment in carrying case) |
| Expansion and Withdrawal Time | Maximum 12 seconds |