| Parameter | Specification |
|---|---|
| Frequency Range - GSM900 | Uplink: 880-915MHz | Downlink: 925-960MHz |
| Frequency Range - WCDMA2100 | Uplink: 1920-1980MHz | Downlink: 2110-2170MHz |
| Gain | 75dB±2dB | 80dB±2dB |
| Output Power | 27dBm±2dBm | 30dBm±2dBm |
| Bandwidth | Wide Band |
| Manual Gain Control | 31dB / 1dB Step |
| ALC | ≥ 20dB |
| Ripple in Band | 8dB |
| Noise Figure | ≤ 6dB |
| VSWR | ≤ 2.0 |
| Intermodulation Products | ≤ -40dBc |
| Frequency Stability | ≤ 0.01ppm |
| MTBF | > 50,000 hours |
| Impedance | 50Ω |
| Power Supply | AC 90-264V, DC 9V/5A |
| Operating Temperature | -10°C ~ +55°C |
| Humidity | < 90% |
| Environment Conditions | IP40 (Indoor) |
| Installation Type | Wall Installation |
| Size | 239*268*58mm |
| Weight | 5.5Kg |