| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Function | Drone Detection And FPV Screen Capture |
| Frequency Range | 70-6200MHz |
| Detection Radius | ≥1.5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Frequency Range | 300-6200MHz |
| Drone Detection | Drones Including DJI Autel Fpv,etc |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Function | Drone Detection And FPV Screen Capture |
| Frequency Range | 70-6200MHz |
| Detection Radius | ≥1.5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 400MHz,900MHz,1.2G,1.4G,2.4G,5.2G,5.8GHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Frequency Range | 300-6200MHz |
| Drone Detection | Drones Including DJI Autel Fpv,etc |
| Application | Anti-drone, 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Omni Disruption Range | 1 - 3km, According To Signal Density Of Mobile Net |
| Direction Finding Accuracy | ≤30°(spectrum), ≤0.5°(Drone ID) |
| Detection Radius | 1~5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Detection Frequencies | 30Mhz- 6Ghz,including 2400MHZ |