| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Dimension | L*W*H(185mm*80mm*33mm) |
| Range | 1~2km |
| Working Temperature | -20~40 C |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Function | Drone Detection And FPV Screen Capture |
| Frequency Range | 70-6200MHz |
| Detection Radius | ≥1.5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 100MHz~6GHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Dimension | L*W*H(185mm*80mm*33mm) |
| Range | 1~2km |
| Working Temperature | -20~40 C |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 300MHz - 6200MHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~10km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |