| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Elevation Coverage | 40° |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Detection Range | 150m ~ 5km (UAV) |
|---|---|
| Azimuth Coverage | 360° |
| Working Frequency Band | X Band |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 75m/s |
| Data Rate | ≥ 0.2Hz (12rpm) |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Trademark | WaveSonics |
|---|---|
| Production Capacity | 100Piece/Year |
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Name | Drone Signal Jammer |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Function | Detection+Tracking+Jamming |
| Origin | China |
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Detection | Radar |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Range | 1km/3km/4-6km |
| Neutralization | RF Jammer |
| Specification | 100 Kgs Around |