| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 10 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Frequency Band | X Band |
|---|---|
| Data Rate | ≤ 5 S/Circle |
| Working Temperature | -40°C To +60°C |
| Weight | ≤ 26 Kg |
| Power Supply | ≤ 250W (Power Consumption); AC220V (Input) |
| Min Detection Distance | ≤ 150m |
|---|---|
| Max Detection Target Number | 200 |
| Power Supply | AC200-AC240 |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Size | 820 X 925 X 360mm |
| Minimum Detection Range | ≤ 100m |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6km |
| Detection Speed | 0.5 M/s - 45 M/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimensions | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Power Supply | AC220V/40W |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Origin | China |
| Detection Range | 1-3km |
| Antenna Type Options | Directional Or Omni-Directional Antennas Option |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Security Protection Products |
| Working Frequency Band | C Band |
| Main Detection Target | UAV Drone |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~10km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Detection Frequency Bands | 70MHz-6GHz Full Frequency Band Scanning, Detection And Display |
|---|---|
| Key Detection Frequency Bands | 800MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Distance | ≥10km (dependent On Working Conditions) |
| Detection Range | Horizontal: 360° Coverage Vertical: -90° To 90° |
| Detection Device Weight | ≤15kg |