| Parameter | Specification |
|---|---|
| Working frequency band | C-band |
| Vessels detection range | 8.0km |
| Work system | Phased array system (azimuth phase sweep)/pulse Doppler |
| Range | 8.5km |
| Effective detection power | 100m ~ 8.0km (ship) |
| Azimuth coverage | ≥ 90° |
| Elevation coverage | ≥ 9° |
| Detection speed | 0.5m/s~30m/s |
| Azimuth accuracy | ≤ 1.0° |
| Distance accuracy | ≤ 10m |
| Data Rate | ≥ 2Hz |
| Data Interface | RJ45/1 channel 100 Gigabit Ethernet |
| Power Input | ≤ 65W (power consumption) AC220V ~ 240V (input) |
| Working temperature | -40°C ~ 55°C |
| Weight | ≤ 5.5kg |