| Working Frequency Band | C-band |
|---|---|
| Vessel Detection Range | 1.2km, 3km, 5km, 8km and more |
| Working System | Phased array system (azimuth scanning)/Pulse Doppler |
| Effective Detection Power | 100m~1.2km (Vessel) |
| Azimuth Coverage | ≥90° |
| Elevation Coverage | ≥18° |
| Detection Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤1.0° |
| Range Accuracy | ≤8m |
| Data Rate | ≥2Hz |
| Data Interface | RJ45/100Mbps Ethernet |
| Power Input | ≤45W (Power Consumption) AC220V~240V (Input) |
| Operating Temperature | -40℃~+55°C |
| Weight | ≤5.5kg |