| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, Mavic, RCS≈0.01 Square Meter) |
| Azimuth Coverage | 4-panel: 360°+ (Height Detection Radar 3D) |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Net Weight | ≤70kg |
| Name | Drone Spoofer |
|---|---|
| Control Mode | Supports Directional Drone Deterrence With Output Power −70 DBm To +20 DBm |
| Power Adjustment | 1 DB Step Increments |
| Effective Range | > 20-30KM (line-of-sight) |
| Spoofing Coverage Angle | Horizontal 0–360°, Vertical −90° To +90° |
| Trademark | WaveSonics |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Specification | 200kgs |
|---|---|
| Effective Range | 1km/3km/4-6km |
| Origin | China |
| Application | Conference Center |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Detection Range | 1-3km |
|---|---|
| Antenna Type Options | Omni-Directional Antennas Option |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
|---|---|
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Application | Conference Center |
| Detection Range | 1-3km |
|---|---|
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Origin | China |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Trademark | WaveSonics |
| Radar Detection | 1km/3km/5km |
|---|---|
| Specification | 200kg |
| Origin | China |
| RF Jamming | Omnidirectional & Directional |
| Production Capacity | 100 Piece/Year |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer |
| Application | Security Equipment |
| Trademark | OEM Available |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer+Detector |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Jamming Range | 3km-5km |