| Name | Wifi Signal Amplifier |
|---|---|
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Power Supply | 5V~16V/2A DC |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
|---|---|
| Input Power | 0~20 DBm |
| Transmit Gain | 15-18dB |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Noise Figure | ≤3.5 DB Typical |