| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 100MHz~6GHz |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:40KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Detection Frequency | 100MHz - 6GHz |
|---|---|
| Counter Distance | 1km - 10km |
| Detection Height | 0m - 1000m |
| External Power Voltage | 100-240V |
| Size | Φ×H (600mm×425mm) ±2mm |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Frequency Range | 800~1500MHz;2400~2485MHz;5100~5950MHz |
| Drone Detection | Drones Including DJI Autel Fpv,etc |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Function | Drone Detection And FPV Screen Capture |
| Frequency Range | 70-6200MHz |
| Detection Radius | ≥1.5km |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:80KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-5800W |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:80KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |