| Detection Range | 1-3km |
|---|---|
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Production Capacity | 300 Piece/Year |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Specification | Prison Jammer |
| Origin | China |
| Outdoor Using | Outdoor Using |
| Detection Range | 1-3km |
|---|---|
| Industrial Field | Anti Uav System |
| Origin | China |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Function | Drone Uav Detection/Detector/Jammer |
| Name | Anti Drone Module |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 50W |
| Working Frequency | 720-1020MHz |
| Working Voltage | 24-28V |
| Trademark | WaveSonics |
|---|---|
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Detection Range | 1-3km |
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Output Power | 50W Per Band,50W-100W (47-50dBm),100W (50dBm),100Watts,50w(47dBm) |
|---|---|
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Power Source | Battery |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Output Channels | 4 Outputs |
|---|---|
| Block Frequency | 900-5850MHz |
| Jamming Range | 800m-1.2km |
| Power Supply | DC28V |
| Antenna Gain | 10dBi |
| Total Output Power | 70W |
|---|---|
| Working Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Power Consumption | 120W |
| Weight | 2.8KG (Product), 5KG (Packing) |
| Size | 660*290*50mm |
| Total Power Output | 75 Watts |
|---|---|
| Charging Time | 2 Hours |
| Operating Temperature | -15°C To +75°C |
| Weight | Approximately 16 Kg |
| Jamming Range (Directional) | 1000-1500 Meters |
| Main Unit Weight | 16KG |
|---|---|
| Dimensions | 350×190×490mm |
| Operating Humidity | 30%-95% |
| Operating Temperature | -20ºC To +70ºC |
| Power Supply | AC90-260V, DC24-28V |