| Parameter | LAS-50XP |
|---|---|
| Working System | Phased array system (azimuth scanning + pitch scanning) pulse Doppler |
| Working Frequency | X Band |
| Range of Radar | ≥6.0km |
| Effective Detection | 100m~5.0km (2s/r) (Drone RCS=0.01m³) 100m~8.0km (4s/r) (Drone RCS=0.01m³) 100m~8.0km (Pedestrian) 100m~10.0km (Vehicle) 100m~15.0km (Vessel) |
| Directional Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | ≥40° |
| Detection Speed | 1.0m/s~75m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤0.4° |
| Pitch Accuracy | ≤0.5° |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Speed Accuracy | ≤0.5m/s |
| Data Rate | ≥0.5Hz (Antenna speed 30rpm) |
| Data Interface | RJ45/1 channel 100 Gigabit Ethernet |
| Power Input | ≤400W (Power consumption) Input voltage: AC200-AC240 |
| Working Temperature | -40℃~+55℃ |
| Weight | ≤65kg |
| Product Size | 820*360*925 |