| Parameter | Specification |
|---|---|
| Working Frequency Band | X-band |
| Detection Range - Pedestrian | 8.0km |
| Detection Range - Vehicle | 10.0km |
| Detection Range - Vessels | 15km |
| Detection Range - Drone | 5.0km |
| Work System | Phased array system (azimuth machine sweep pitch phase sweep)/pulse Doppler |
| Range | 6km |
| Effective Detection Power | 100m~5.0km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | 40° |
| Detection Speed | 0.5m/s~75m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤ 0.4° |
| Pitch Accuracy | ≤ 0.5° |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Data Rate | ≥ 0.2Hz |
| Data Interface | RJ45/1 channel 100 Gigabit Ethernet |
| Power Input | ≤ 400W (power consumption) AC200V ~ 240V (input) |
| Working Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Weight | ≤ 77kg |