| Parameter | Specification |
|---|---|
| Working Frequency Band | C-band |
| Drone Detection Range | 1.5km |
| Working System | Phased Array System (Azimuth + Elevation Scanning) / Pulse Doppler |
| Maximum Range | 2.1km |
| Effective Detection Range | 100m~1.5km (Drone) |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | ≥30° |
| Detection Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤1.0° |
| Elevation Accuracy | ≤1.0° |
| Range Accuracy | ≤10m |
| Data Rate | ≥0.2Hz |
| Data Interface | RJ45/100Mbps Ethernet |
| Power Consumption | ≤100W |
| Input Voltage | AC200V~240V |
| Operating Temperature | -40℃~+55°C |
| Weight | ≤15kg |