| Parameter | LAS-50X |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Pedestrian | 8.0km |
| Vehicle | 10.0km |
| Vessel | -- |
| Drone | 5.0km |
| Operating Mode | Phased Array Mode (Azimuth Scanning + Elevation Scanning) / Pulse Doppler |
| Range | -- |
| Effective Detection Power | 100m~5.0km (Drone) 100m~8.0km (Pedestrian) 100m~10.0km (Vehicle) |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | 40° |
| Detection Speed | 0.5m/s~75m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤0.5° |
| Elevation Accuracy | ≤1.0° |
| Range Accuracy | ≤10m |
| Data Rate | ≥0.2Hz |
| Data Interface | RJ45/100Mbps Ethernet |
| Power Input | ≤350W (Power Consumption) AC200V~240V (Input) |
| Operating Temperature | -40℃~+55°C |
| Weight | ≤32kg |