| Parameter | Specification |
|---|---|
| Working Frequency Band | X-band |
| Detection Range - Pedestrian | 8.0 km |
| Detection Range - Vehicle | 10.0 km |
| Detection Range - Vessels | 15 km |
| Detection Range - Drone | 5.0 km |
| Work System | Phased array system (azimuth mechanical sweep, pitch phase sweep)/Pulse Doppler |
| Range | 6 km |
| Effective Detection Power | 100 m - 5.0 km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Elevation Coverage | 40° |
| Detection Speed | 0.5 m/s - 75 m/s |
| Azimuth Accuracy | ≤ 0.4° |
| Pitch Accuracy | ≤ 0.5° |
| Distance Accuracy | ≤ 10 m |
| Data Rate | ≥ 0.2 Hz |
| Data Interface | RJ45/1 channel 100 Gigabit Ethernet |
| Power Input | ≤ 400W (power consumption) AC200V - 240V (input) |
| Working Temperature | -40°C - 55°C |
| Weight | ≤ 77 kg |