| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Name | Drone Detector Radar |
|---|---|
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| DetectioDetection Bandsn Bands | 900MHz, 1.4MHz, 2.4GHz, 5.8GHz, WiFi |
|---|---|
| Detection Distance | 0-3km+ (varies By Environment And Drone Type) |
| Battery Capacity | 12000mAh |
| Charging Power | DC9V, 2A |
| Size | 177mm × 89mm × 29.5mm (±2mm) |
| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Name | Counter Drone Radars |
|---|---|
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | Ku-band |
| Drone | 1.5KM-3.5 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | Ku-band |
| Name | Drone Detecting Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:40KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |