| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |
| Channels | 20 Bands (CH1-48) |
|---|---|
| Jamming Range | 2km FPV UAV |
| Power Supply | DC 28V |
| Working Temperature | -20ºC To +70ºC |
| Power Consumption | 700-1400W |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 10KM-20KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 650*820*120mm |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 5KM-10km |
| Probe Success Rate | ≥99% |
|---|---|
| Identify Response Times | ≤3s |
| Positioning Accuracy | ≤10m |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Detection Frequency | 100MH Z ~6GH Z |
| Working Temperature | -20ºC To +70ºC |
|---|---|
| Power Consumption | 700-5800W |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Power Supply | AC110-240V |
|---|---|
| Jamming Radius | 50-800M (environment Dependent) |
| Weight | 65Kg |
| Humidity | 5%-95% |
| Output Power | 1000 Watts |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 5KM-10km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 505*600*105mm |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 8KM-15 KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 655*680*115mm |