| Working Distance | 800-1200 Meters |
|---|---|
| Output Power | 170W Total |
| Operating Time | 40 Minutes Continuous Operation |
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Power Supply | Internal Battery: 28V, 15Ah |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Control Method | Control Panel |
|---|---|
| Weight | 20KG |
| Operating Temperature | -40°C To 65°C |
| Antenna Gain | 3-8dBi |
| Output Power | 400W Total |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:40KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |
| Detection Frequency Bands | 70MHz-6GHz Full Frequency Band Scanning, Detection And Display |
|---|---|
| Detection Distance | ≥10km (dependent On Working Conditions) |
| Detection Range | Horizontal: 360° Coverage Vertical: -90° To 90° |
| Key Detection Frequency Bands | 800MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Device Weight | ≤15kg |
| Output Power | 50W Per Band,50W-100W (47-50dBm),100W (50dBm),100Watts,50w(47dBm) |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Battery Working Time | 60 Minutes |
|---|---|
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Power Consumption | 350W |
| Dimensions | 490×340×90mm |
| Weight | 4.9KG (Packing Weight: 6.5KG) |
| Total Power | 300W |
|---|---|
| Weight | 12kg |
| Operating Temperature | -25°C To +85°C |
| Dimensions | 510 × 480 × 440mm |
| Battery Runtime | >60 Minutes (Continuous Operation) |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
|---|---|
| Power Supply | 220V 50Hz |
| Maximum Altitude | ≤ 2,500 M |
| Protection Rating | IP66 |
| Weight | 150 Kg (including Cloud Platform And Jammer) |