| Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Elevation Coverage | 40° |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Power Supply | AC220W |
| Working Temperature | -40°C To +60°C |
| Net Weight | ≤70kg |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Application | Public Places |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Security Protection Products |
| Detector Resolution | 640x512 |
| Focal Length | 75mm |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Temperature | -40°C To +60°C |
|---|---|
| Power Supply | AC220V/250W |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, Mavic, RCS≈0.01 Square Meter) |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Elevation Coverage | 40° |
| Net Weight | ≤70kg |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Frequency | S Band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Detection Range | 5 Km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01m²) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Consumption | ≤250W |