| Coverage | 360° |
|---|---|
| Data Rate | 3-7 Seconds |
| Voltage Range | AC 100V-240V |
| Power Consumption | 15W |
| Detection Range | 5km (radius) |
| Working Frequency | S-band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Detection Range | 5 Km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01m²) |
| Azimuth Coverage | 0°~360° |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Application | Security Protection |
|---|---|
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Trademark | OEM Available |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Origin | China |
| Detection Range | 1-3km |
|---|---|
| Industrial Field | Anti Uav System |
| Origin | China |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Function | Drone Uav Detection/Detector/Jammer |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Application | Public Places |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Security Protection Products |
| Target Size | ≥0.1mx0.1m |
| Target Velocity | ≤50m/s |
| Working Temperature | -40°C To 60°C |
|---|---|
| Data Rate | ≤5s/Circle |
| Frequency Band | X Band |
| Detection Speed | 0.5m/s - 83m/s |
| Weight | ≤26Kg |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, Mavic, RCS≈0.01 M²) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |
| Name | Anti Drone System |
|---|---|
| Application | Anti-drone |
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |