| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Continuous Operation | 20-30 Minutes |
|---|---|
| Battery Duration | 1 To 2 Hours |
| Battery Charge Time | 4 Hours |
| Effective Range | 1000-2000 Meters (dependent On Environmental Conditions) |
| Dimensions | 870×120×120 Mm (widest Point 210mm) |
| Operating Temperature | -25°C To 50°C |
|---|---|
| Weight | Maximum 35kg |
| Jamming Distance | Minimum 1.5km |
| Battery | Built-in Lithium Battery, Operates For Over 1 Hour |
| Warranty | 1 Year |
| Operational Range | 2 Kilometers |
|---|---|
| Jamming Frequencies | GPS, WIFI 2.4G, 5.8G |
| Target Systems | UAVs, Drones, Unauthorized Aircraft |
| Application | Security, Military, Critical Infrastructure Protection |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Gain | 45/50dB,50dB,45dB |
| Output Power | 50W Per Band,50W-100W (47-50dBm),100W (50dBm),100Watts,50w(47dBm) |
|---|---|
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Power Source | Battery |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Color | Black |
|---|---|
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Color | Black |
|---|---|
| Weight | 45kg,10.5KG,> 50kg,<4KG,17kg |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Power Source | Battery |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Output Power | 60W |
|---|---|
| Power Consumption | 180W |
| Main Unit Weight | 16Kg |
| Size | 346×216×100mm |
| Humidity | 30%-95% |
| Detection Bands | 2.4GHz, 5.8GHz |
|---|---|
| Detection Distance | 0-3km |
| Jamming Bands | 900MHz, 1.5GHz, 2.4GHz, 5.8GHz |
| Jamming Distance | 0-1km |
| Transmitting Bands | GPS-L1, GLONASS-L1, BDS-B1 |