| Minimum Detection Range | ≤ 100m |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 4-6km |
| Detection Speed | 0.5 M/s - 45 M/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Dimensions | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Name | Drone Signal Jammer |
|---|---|
| Detection Range | 1-3km |
| Function | Detection+Tracking+Jamming |
| Origin | China |
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Detection Distance | ≥10km (depends On Working Conditions) |
|---|---|
| Direction Finding Accuracy | ≤±3° |
| Jamming Distance | ≥3km (depends On Working Conditions) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
|---|---|
| Origin | China |
| Specification | Prison Jammer |
| Detection Range | 1-3km |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer |
| Application | Security Equipment |
| Trademark | OEM Available |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer |
| Application | Security Equipment |
| Function | Drone Jammer |
| Trademark | OEM Available |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer+Detector |
| Transport Package | Aluminum Alloy Package |
| Production Capacity | 10000 Piece/Year |
| Jamming Range | 3km-5km |
| Detection Range | 1km/3km/4-6km |
|---|---|
| Main Highlights | Jammer |
| Application | Security Equipment |
| Function | Drone Jammer |
| Trademark | OEM Available |