| Name | Anti Drone Systems |
|---|---|
| Range | 1km/3km/4-6km |
| Function | Detector, Tracking, Jammer |
| Production Capacity | 100 Piece/Year |
| Specification | 100 Kgs Around |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 5KM-10km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 505*600*105mm |
| Application | Public Places |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Security Protection Products |
| Target Size | ≥0.1mx0.1m |
| Target Velocity | ≤50m/s |
| Probe Success Rate | ≥99% |
|---|---|
| Identify Response Times | ≤3s |
| Positioning Accuracy | ≤10m |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Detection Frequency | 100MH Z ~6GH Z |
| Total Output Power | 70W |
|---|---|
| Working Temperature | -20ºC To +55ºC |
| Power Consumption | 120W |
| Weight | 2.8KG (Product), 5KG (Packing) |
| Size | 660*290*50mm |
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
|---|---|
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Power Supply | 5V~16V/2A DC |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |
| Booster Size | 9.7 X 5.2 X 1.1cm |
| Shielding Distance | 0 ~ 800m |
|---|---|
| Battery | DC48V/7A |
| Power Consumption | 168W |
| Weight | 7.2Kg |
| Humidity | 5%-95% |
| Name | Wifi Signal Repeater |
|---|---|
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
| Input Power | 0~20 DBm |
| Transmit Gain | 15-18dB |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Elevation Coverage | 40° |
| Net Weight | ≤70kg |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Operating Range | 2.4~2.5 GHz, 5.0~5.875 GHz |
|---|---|
| Noise Figure | ≤3.5 DB Typical |
| Output Power | 2W (33dBm) |
| Power Supply | 5V~16V/2A DC |
| Operating Temperature | -20°C To +70°C |