| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Frequency | 2.4GHz 5.8GHz |
| Product Name | Drone Alarm System |
| Target | DJI, AUTEL, FIMI, YUNEEC, HUBSAN, FPV And Racing |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 1.5km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:80KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-5800W |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:40KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |
| Max Detection Target Number | 200 |
|---|---|
| Power Supply | AC200-AC240 |
| Detection Speed | 1m/s-75m/s |
| Coverage | Azimuth 360° / Vertical 40° |
| Min Detection Distance | ≤150m |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 10 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Detectable Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
|---|---|
| Detection Distance | 1-5 Km |
| Detection Frequency Band | 860-930MHz, 1.2G, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8G |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Dimensions | 167mm × 83mm × 42mm (L×W×H) |
| Detection Range | 1-5km (environment Dependent) |
|---|---|
| Frequency Range | 900MHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Locatable Drone Models | DJI Mavic, Air, Mini, FPV, Avata Series |
| Drone Swarm Detection | ≥5 Drones Simultaneously |
| Detection Refresh Time | 4-6 Seconds |
| Detection Frequency | 300MHz~6GHz |
|---|---|
| Detection Altitude | 0-1200m |
| Detection Radius | 5km (subject To Variation Depending On Environment And Drone Model) |
| Detection Power Consumption | ≤100W |
| Jamming Range | Horizontal: 360°; Vertical: -90° To +90° |