| Detection Bands | 100MHz~6GHz |
|---|---|
| Main Bands | 433MHz, 900MHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Positioning Method | Protocol Parsing Positioning |
| Protocol Cracking | CRPC, Drone ID, Remote ID |
| Spoofing Distance | 0~1km |
| Detection Range | 1-10 KM |
|---|---|
| Detection Frequency | 400-6000MHz |
| External Supply Voltage | 100~220V AC |
| Screen Resolution | 1080P (1920×1200) |
| Dimensions | 510mm × 440mm × 210mm (±2mm) |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 8KM-15 KM |
| Coverage | Azimuth 360° / Vertical 40° |
|---|---|
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
| Working System | 30,500 |
| Detection Speed | 1m/s-75m/s |
| Data Rate | ≥0.5Hz (Antenna Rotation ≥30rpm) |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:80KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |
| Detection Frequency | 100MHz - 6GHz |
|---|---|
| Counter Distance | 1km - 10km |
| Detection Height | 0m - 1000m |
| External Power Voltage | 100-240V |
| Size | Φ×H (600mm×425mm) ±2mm |
| Positioning Accuracy | ≤10m |
|---|---|
| Probe Success Rate | ≥99% |
| Identify Response Times | ≤3s |
| Detection Location Distance | 1-5km |
| 1-5km | 0m-1000m |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 10 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Min Detection Distance | ≤ 150m |
|---|---|
| Max Detection Target Number | 200 |
| Power Supply | AC200-AC240 |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Size | 820 X 925 X 360mm |