| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Function | Drone Detection And FPV Screen Capture |
| Frequency Range | 70-6200MHz |
| Detection Radius | ≥1.5km |
| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Operating Band | X-Band |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 8KM-15km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Name | Drone Detection Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | Ku-band |
| Name | Drone Detecting Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Name | FPV Detector |
|---|---|
| Detect Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
| Detection Frequency Band | 860-930MHz , 1.2G,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz, 5.8G |
| Detection Distance | 1-5km |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Dimension | L*W*H(185mm*80mm*33mm) |
| Range | 1~2km |
| Working Temperature | -20~40 C |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Dimension | L*W*H(185mm*80mm*33mm) |
| Range | 1~2km |
| Working Temperature | -20~40 C |