| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Frequency Range | 800~1500MHz;2400~2485MHz;5100~5950MHz |
| Drone Detection | Drones Including DJI Autel Fpv,etc |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Frequency | 2.4GHz 5.8GHz |
| Product Name | Drone Alarm System |
| Target | DJI, AUTEL, FIMI, YUNEEC, HUBSAN, FPV And Racing |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Net Weight | Packing Weight:40KG |
| Product Size | 1800*560*430mm |
| Total Output Power | 700W-1200W |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Name | Fixed Drone Detection And Location With Automatic |
| Localizable Drone Models | Dji Mavic Air Mini Fpv Avata Etc. |
| Detection Frequency Band | 100MHz--6000Hz |
| Name | Drone Detection Systems |
|---|---|
| Detection And Identification Of Drone Types | DJI Series Drones, FPVs, Xiaomi, Yuneec, Hubsan, Powervision, Tello Drones Etc. |
| Detection Frequency Band | 900MHz,1.2GHz,1.4GHz, 2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection And Positioning Distance | 1~10km |
| Detection Height | 0m~1000m |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |
| Name | Drone Detection Jammer Spoofer |
|---|---|
| Detection Frequency | 20MHz-6GHz |
| Detection Range | >500m-5km |
| Detection Angle | 360° |
| Decoy Signal Type | GPS, GLONASS, GALILEO, BD |
| Name | Drone Detection Device |
|---|---|
| Detectable Drone Types | DJI Series Drones, Traversing Drones, And DIY Image Transmission Drones |
| Detection Distance | 1-2km |
| Detection Frequency Band | 300MHz - 6200MHz |
| Supply Voltage Range | 9-36V |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Function | Drone Detection And Identification |
| Frequency Range | 100MHz - 6000MHz |