| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 300MHz - 6200MHz |
| Working Mode | Pulse Doppler |
|---|---|
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Application | Anti-drone, 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Omni Disruption Range | 1 - 3km, According To Signal Density Of Mobile Net |
| Direction Finding Accuracy | ≤30°(spectrum), ≤0.5°(Drone ID) |
| Detection Radius | 1~5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 300MHz - 6200MHz |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Anti-drone, 900MHz 1.2GHz 1.4GHz 2.4GHz 5.2GHz 5.8GHz |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Omni Disruption Range | 1 - 3km, According To Signal Density Of Mobile Net |
| Direction Finding Accuracy | ≤30°(spectrum), ≤0.5°(Drone ID) |
| Detection Radius | 1~5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Range | 1-10km (varies Due To Environment And Drone Model) |
| Work Mode | RF Sensing,Protocol Cracking |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Product Name | Uav Drone Detector |
| Frequency Customization | 100MHz~6GHz |