| Name | Anti Drone Gun |
|---|---|
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Name | RF Drone Jammer |
|---|---|
| Power Supply | 110-240V AC To 27V DC |
| Output Power | Total 220W (30-50W Per Band) |
| Jamming Radius | 100-1000 Meters (GPS Signal Up To 1000m) |
| Product Weight | Approximately 30kg (with Omni Antennas) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Size | Middle Size,320*200*460mm,76*20*26cm,37.5*29*10cm |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Dimension | 210*110*25 (mm) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Police Law Enforcement Military Security,Secuity Equipment |
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Power Source | Battery |
| Voltage | 27/28V DC,220V,28V |
|---|---|
| Function | Drone Jammer Block Signal Of Drone,Isolate RF Signal |
| Gain | 45/50dB,50dB,45dB |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Operating Temperature | -20ºC To +55ºC |
|---|---|
| Weight | 4.3KG (Device), 7KG (Packed) |
| Dimensions | 660*290*50mm |
| Battery Runtime | 40-50 Minutes |
| Total Output Power | 100W |
| Name | Drone Detection Jammer Spoofer |
|---|---|
| Detection Frequency | 20MHz-6GHz |
| Detection Range | >500m-5km |
| Detection Angle | 360° |
| Decoy Signal Type | GPS, GLONASS, GALILEO, BD |
| Name | Drone Anti Jammer Device |
|---|---|
| Operating Frequency | L1: 1575.42MHz B1: 1561.098MHz |
| Interference Resistance | Single-interference Signal-to-interference Ratio: ≥105dB Triple-interference Signal-to-interference Ratio: ≥95dB |
| Velocity Accuracy | ≤0.2m/s (95%) |
| Timing Accuracy | ≤100ns (95%) |
| Name | Drone Detection Jammer Spoofer |
|---|---|
| Interference Band | 400MHz-6GHz Full Frequency Band, Support Frequency Band Interval And Custom Interference Signal Frequency |
| Rotational Speed | Horizontal 0.1°-20°/S; Tilt 0.1°-5°/S |
| Pitch Angle | +90°~-10° |
| Horizontal Angle | Horizontal 0-360°continuous Rotation; |
| Name | Drone Detection Jammer Spoofer |
|---|---|
| Control Mode | Supports Directional Drone Deterrence With Output Power −70 DBm To +20 DBm |
| Effective Range | > 20-30KM (line-of-sight) |
| Spoofing Coverage Angle | Horizontal 0–360°, Vertical −90° To +90° |
| Power Supply | AC 220V / 50Hz |