| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Vessels | 3km |
| Effective Detection Power | 100m~3km (Vessel) |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Vessels | 5km |
| Effective Detection Power | 100m~5km (Vessel) |
| Detection Range | 1-3km |
|---|---|
| Trademark | WaveSonics |
| Production Capacity | 100 Piece/Year |
| Origin | China |
| Specification | Azimuth 360 Degree; Full Airspace |
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
|---|---|
| Coverage | Azimuth: 360° / Vertical: 40° |
| Detection Speed | 1m/s - 75m/s |
| Minimum Detection Distance | ≤150m |
| Maximum Detection Targets | 200 |
| Coverage | Azimuth 360° / Vertical 40° |
|---|---|
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
| Working System | 30,500 |
| Detection Speed | 1m/s-75m/s |
| Data Rate | ≥0.5Hz (Antenna Rotation ≥30rpm) |
| Detection Frequency Bands | 70MHz-6GHz Full Frequency Band Scanning, Detection And Display |
|---|---|
| Detection Distance | ≥10km (dependent On Working Conditions) |
| Detection Range | Horizontal: 360° Coverage Vertical: -90° To 90° |
| Key Detection Frequency Bands | 800MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Device Weight | ≤15kg |
| Application | Public Places |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Security Protection Products |
| Detector Resolution | 640x512 |
| Focal Length | 75mm |
| Working Frequency | S Band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Working Temperature | -40°C ~ +55°C |
| Coverage | 360° |
|---|---|
| Data Rate | 3-7 Seconds |
| Voltage Range | AC 100V-240V |
| Power Consumption | 15W |
| Detection Range | 5km (radius) |
| Detection Frequency Bands | 70MHz-6GHz Full Frequency Band Scanning, Detection And Display |
|---|---|
| Key Detection Frequency Bands | 800MHz, 900MHz, 1.2GHz, 1.4GHz, 2.4GHz, 5.2GHz, 5.8GHz |
| Detection Distance | ≥10km (dependent On Working Conditions) |
| Detection Range | Horizontal: 360° Coverage Vertical: -90° To 90° |
| Detection Device Weight | ≤15kg |