| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 8KM-15 KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 655*680*115mm |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Name | Air Surveillance Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 5km |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 1.5km |
| Range | 2.1km |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |
| Frequency Customization | 30MHz~6GHz |
| Name | Digital Phased Array Radar |
|---|---|
| Application | Safety Protection, Anti-drone |
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector, Security Protection Products |
| Security And Protection | Ground Security |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 10 |
| Range | 10.2km |
| Function | Detector, Tracking, Jammer |
|---|---|
| Detection | Radar |
| Specification | 100 Kgs Around |
| Origin | China |
| Range | 1km/3km/4-6km |
| Name | Anti Drone System |
|---|---|
| Application | Anti-drone |
| Feature | Durable, Drone Detector |
| Detection Radius | 0~5km+ (Different Exist Due To Different Environments And |
| Product Name | FPV Drone Detector |