| Effective Damage Distance | ≥20 Meters |
|---|---|
| System Weight | ≤15 Kg |
| Interference Range | Azimuth -45° To +45°, Elevation 0° To 90° |
| External Guidance Support | Yes, For Target Tracking And Guidance |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Name | Drone Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti Drone Module |
| Net Weight | 0.9KG |
| Total Output Power | 1W~1000W |
| Application | Anti-drone |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Output Power | 30W |
| Frequency | 428-438MHz |
| Working Voltage | 8A~10A |
| Name | Wideband Power Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti Drone Module |
| Product Size | 160*100*18.8mm |
| Net Weight | 500g |
| Working Temperature | -20 To +55° Celsius |
|---|---|
| Humidity | 30%-95% |
| Host Weight | 86Kg |
| Output Power | 630W |
| Power Supply | AC110-240V, DC 24V |
| Name | Wideband Power Amplifier |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Application | Anti-drone |
| Working Frequency | 100-6000MHz |
| Operating Voltage | 12-36V |
| Name | Drone Anti Jammer Device |
|---|---|
| Operating Frequency | L1: 1575.42MHz B1: 1561.098MHz |
| Interference Resistance | Single-interference Signal-to-interference Ratio: ≥105dB Triple-interference Signal-to-interference Ratio: ≥95dB |
| Velocity Accuracy | ≤0.2m/s (95%) |
| Timing Accuracy | ≤100ns (95%) |
| Application | Airport,Lab Testing / Signal Jammer,Signal Jammer,conference,Control Drone By GPS/GALILEO/GLONASS |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Material | Aluminum And Cooper,Plastic |
| Control Distance | 1000 Meters,>500m |
| Name | Wide Band Amplifiers |
|---|---|
| Type | RF Module |
| Output Power | 1W~1000W |
| Frequency | 20Mhz~20GHz |
| Working Voltage | 24-28V |
| Name | Convoy Bomb Jammer |
|---|---|
| Power Supply | AC110-240V |
| Output Power | 915W |
| Weight | 75Kg |
| Humidity | 5%-95% |