| Power | AC220V-AC240V |
|---|---|
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Azimuth Coverage | 0°~360° |
| Working Frequency | S Band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
|---|---|
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Azimuth Coverage | 0°~360° |
| Detection Range | 5 Km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01m²) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Working Temperature & Storage Temperature | -40°C ~ +55°C / -40°C ~ +65°C |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Power Consumption | ≤250W |
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Working Frequency | S-band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Detection Range | 5 Km (DJI Phantom 3/4 RCS≈0.01m²) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Consumption | ≤250W |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Azimuth Coverage | 0°~360° |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Working Frequency | S Band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
| Working Frequency | S Band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 1.5km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Elevation Coverage | 40° |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Peak Output | 4W/Panel |