| Working Mode | Pulse Doppler |
|---|---|
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Maximum Detection Range | 4-6 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
|---|---|
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
| Minimum Detection Range | ≤ 100m |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Supply | AC 220V |
| Frequency | 1.2-1.8 GHz |
|---|---|
| Coverage | Azimuth: 360° / Vertical: 40° |
| Detection Speed | 1m/s - 75m/s |
| Minimum Detection Distance | ≤150m |
| Maximum Detection Targets | 200 |
| Power Supply | AC 200-240V |
|---|---|
| Rated Power | 400W |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Size | 820 × 925 × 360mm |
| Min Detection Distance | ≤ 150m |
| Coverage | Azimuth 360 Degree / Vertical 40 Degree |
|---|---|
| Detection Speed | 1m/s - 75m/s |
| Data Rate | ≥ 0.5Hz (Antenna Rotation ≥ 30rpm) |
| Rated Power | 400W |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, Mavic, RCS≈0.01m²) |
| Azimuth Accuracy | ≤1° |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power Supply | AC220V/250W |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Azimuth Coverage | 0°~360° |
| Data Rate | Searching: ≤2s |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Working Frequency | S-band (2.9GHz; 5 Operating Frequency Points) |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V-AC240V |
| Net Weight | ≤60kg (with PTZ) |
| Minimum Detection Range | ≤100m |
|---|---|
| Azimuth Coverage | 0° - 360° |
| Speed Accuracy | 0.5m/s - 45m/s |
| Power Consumption | ≤250W |
| Power Supply | AC220V - AC240V |