| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 10KM-20KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 650*820*120mm |
| Type | Signal Detector |
|---|---|
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 8KM-15 KM |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Dimension | 655*680*115mm |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Drone | 10 Km |
| Azimuth Coverage | 360° |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V |
| Power Consumption | ≤ 200W |
| Dimension | 782mm * 549mm * 198mm (Antenna) |
| Weight | ≤ 60kg (Including PTZ) |
| Min Detection Distance | ≤150m |
|---|---|
| Rated Power | 400W |
| Power Supply | AC200-AC240 |
| Working Temperature | -40℃ To +55℃ |
| Size | 820 X 925 X 360mm |
| Detection Speed | 0.5 M/s - 83 M/s |
|---|---|
| Power Supply | ≤ 250W (Power Consumption) AC220V (Input) |
| Working Temperature | -40°C To 60°C |
| Weight | ≤ 26 Kg |
| Frequency Band | X Band |
| Working Frequency | C Band (5.5-5.8GHz) |
|---|---|
| Detection Range | 1.2km (DJI Phantom 3/4, "Mavic", RCS≈0.01 Square Meter) |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Target Detection Speed | 0.2m/s - 25m/s |
| Power | AC220V/40W |
| Detection Range | ≥10km (RCS=0.01m²) |
|---|---|
| Coverage | Azimuth: 360° Pitch: 40° |
| Data Rate | 3s Search, 0.5s Track |
| Distance Accuracy | ≤8m |
| Power Consumption | 9000W |
| Working Frequency | S Band (5 Operating Frequency Points) |
|---|---|
| Maximum Detection Range | 5-10 Km (Drones RCS≈0.01 Square Meter) |
| Detection Speed | 0.5m/s ~ 45m/s |
| Power Consumption | ≤ 200W |
| Dimension | 782mm × 549mm × 198mm (Antenna) |
| Application | Safety Protection |
|---|---|
| Feature | Durable |
| Type | Signal Detector |
| Operating Frequency Band | X-band |
| Drone | 3KM-5 Km |